INAUGURACJA SPOTKAŃ W KLUBIE ZŁOTEGO WIEKU „ISKIERKA”

Pragniemy, aby klub był „iskierką radości” w nie zawsze wesołym życiu emerytów. Są to spotkania seniorów z naszego miasta przy herbatce, wspólnym śpiewaniu. Klub organizuje imprezy plenerowe, wycieczki, zabawy taneczne. Klub gości twórców ludowych, ciekawych ludzi z naszego regionu. (E. Kieliszek)

SPOTKANIE Z CYKLU „BIESIADY ZŁOTEGO WIEKU” – PIECZENIE ZIEMNIAKA

Impreza plenerowa dla seniorów z naszego miasta. Wspólne biesiadowanie przynosi zawsze wiele radości, pozwala oderwać się od codziennych spraw, zapomnieć o problemach czy chorobach. (E.Kieliszek)

ZADUSZKI POETYCKIE

To wieczór wspomnień: melancholijna muzyka, wzruszające strofy poetyckie wprowadzają w nas nastrój głębokiej zadumy nad przemijaniem życia. Wieczór poetycki przygotowany jest przez młodzież z grup teatralnych, na co dzień uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. (E.Kieliszek).

KONKURS PIOSENKI „ŚPIEWAMY PRZEBOJE NASZYCH RODZICÓW”

Celem konkursu jest rozwijanie zdolności wokalnych, muzykalności, wrażliwości i kultury scenicznej. Umożliwienie młodym wykonawcom prezentację konfrontacji ich osiągnięć. (E.Kieliszek).

KONFRONTACJE RECYTATORSKIE

Celem konkursu jest możliwość konfrontacji, osiągnięć twórczych i wykonawczych dzieci i młodzieży oraz inspirowanie twórców do poszukiwań artystycznych. Konfrontacje recytatorskie to dwudniowy konkurs dla 6-latków oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. (E.Kieliszek).

SPOTKANIE OPŁATKOWE (Filia w Cyganach)

Spotkanie opłatkowe skierowane jest w szczególności do osób starszych, samotnych oraz ubogich. Podczas spotkania odbywa się częśc artystyczna, błogosławieństwo opłatka przez proboszcza parafii, degustacja wigilijnych potraw, wspólne kolędowane. Na spotkanie zapraszani są goście z gminy i powiatu tarnobrzeskiego.

SPOTKANIE Z CYKLU „BIESIADY ZŁOTEGO WIEKU” – BAL KARNAWAŁOWY (E.Kieliszek)

Coroczna impreza skierowana do seniorów, która ma na celu wspólną zabawę oraz miłe spędzenie czasu w towarzystwie znajomych i przyjaciół.

WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO (Filia w Cyganach)

Coroczna prezentacja prac manualnych (rzeźba, wyroby z gliny, haft, wycinanka, kwiaty z bibuły) mieszkańców regionu lasowiackiego. Bogactwo prac można podziwiać przez cały miesiąc.

TEATR – DZIECIOM

Spektakl przygotowany przez uczestników Teatru Dziecięcego „Bajdurek” (E.Kieliszek)

SPOTKANIA Z POEZJĄ

Wieczorki poetycko – muzyczne, prezentacja twórczości polskich poetów. (E.Kieliszek).

KONKURS PALMY WIELKANOCNEJ (Filia w Cyganach)

Konkurs skierowany jest do dzieci i dorosłych z całej gminy. Ma na celu kultywowanie i propagowanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Najpiękniejsze palmy są eksponowane w niedzielę palmową w kościele parafialnym w Cyganach. Można podziwiać bogactywo i różne techniki tworzenia palm.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Święto obchodzone corocznie 23 kwietnia. Głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej, promowanie święta książki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Każdy uczestnik może nadesłać nie więcej niż jedną pracę w formacie A3. Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostaną nagrodzone.

PRZYJACIELE MOJEGO DZIECIŃSTWA

Głównym celem jest promocja książki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Każdy uczestnik może nadesłać nie więcej niż jedną pracę w formacie A4. Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostaną nagrodzone.

PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE „ROZBAWIONE PRZEDSZKOLAKI”

Dzieciaki z nowodębskich przedszkoli prezentują swoje umiejętności artystyczne a później zostają zapraszane do wspólnej zabawy z zawodowymi artystami.

KONKURS POEZJI DZIECIĘCEJ „KWIATY DLA MAMY”

Konkurs dla dzieci klas I-III szkół podstawowych, którzy zmagają się z wierszami i piosenkami związanymi z ukochanymi mamami. Laureaci występują w programie z okazji Dnia Matki przygotowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury. (E.Kieliszek).

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Co roku dzieci z grup przedszkolnych “0” przychodzą do biblioteki, aby uroczyście mianować ich czytelnikiem oddziału biblioteki dla dzieci. Spotkaniu towarzyszy rozmowa na temat książek, zwiedzanie biblioteki. Każde dziecko dostaje książeczkę jako pamiątkę w dniu pasowania.

MILITARIADA

Coroczna impreza historyczno-wojskowa o ogólnopolskim zasięgu!

http://www.militariada.nowadeba.pl/

DNI KULTURY LASOWIACKIEJ (Filia w Cyganach).

Impreza skierowana do ogółu społeczeństwa, w czasie której trwają warsztaty rękodzieła artystycznego – dzieci uczą się od twórców różnych technik, występują zespoły ludowe, nie brakuje degustacji potraw regionalnych. Podczas imprezy można zwiedzić Izbę Regionalną oraz spotkać się z etnografem.

DOŻYNKI GMINNE

Święto plonów skierowane do mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Dęba.

PIEŚŃ LUDOWA W WYKONANIU DZIECKA (Filia w Cyganach)

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży. Ma na celu zachęcenie do kultywowania tradycji poprzez śpiew pieśni ludowych.